8 Mart 2009 Pazar

15.000 TL'LİK FERDİ KAZA SİGORTASI HAYIRLI OLSUN


Memur-Sen'den Üyeleri İçin Büyük Anlaşma

Memur-Sen, SBN Sigorta ile yaptığı anlaşma ile bütün üyelerini Ferdi Kaza Sigortası kapsamına aldı. Yapılan anlaşmayla Memur-Sen üyeleri, kasko, trafik gibi diğer sigortalarda özel indirim ve taksit hakkına sahip olacaklar.
Memur-Sen üyeleri, krizlere karşı daha hazırlıklı olacak. Memur-Sen, SBN Sigorta ile yaptığı anlaşma ile bütün üyelerini Ferdi Kaza Sigortası kapsamına aldı. Bireysel Ferdi Kaza Sigortası ile vefat teminatı, sürekli sakatlık teminatı ve deprem halinde bu iki sonucun oluşması hali teminat altına alındı. Yapılan anlaşmayla Memur-Sen üyeleri, kasko, trafik gibi diğer sigortalarda özel indirim ve taksit hakkına sahip olacaklar.
Dedeman Otel'de düzenlenen imza törenine Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu ve konfederasyona bağlı sendikaların genel başkanları, SBN Sigorta Genel Müdürü Erhan Özsertel ile SBN sigorta yöneticileri katıldı.
Törende konuşan Başkan Gündoğdu, Memur-Sen'in 370 bini aşan üyesi ve özelde üyelerinin, genelde ise Türkiye'nin sesi haline gelmiş büyük bir konfederasyon haline geldiğini belirterek, üyelerini günlük hayat içerisinde gizlenen kazalara karşı teminat altına almak ve gerek zorunlu gerekse isteğe bağlı sigorta branşlarında da piyasadaki fiyatların altındaki prim miktarlarıyla poliçe sahibi yapmak için SBN Sigorta ile anlaşma sağladıklarını söyledi.
Gündoğdu, SBN Sigorta'yla yaptıkları anlaşma ile, üye, sendika çalışanları ve sendikalarına üye iken emekliye ayrılanlara veya sendika üyesi olmaya engel görevlere atananlara önemli avantajlar sağladıklarını kaydetti.

Bu anlaşmayla Memur-Sen'e bağlı sendikaların üyeleri, Memur-Sen ve bağlı sendikalarında çalışanların tamamının 1 yıl süreyle primlerinin Memur-Sen ve bağlı sendikalar tarafından ödenecek Grup Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi kapsamında olacağını anlatan Gündoğdu, şöyle devam etti: "Grup Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi, kazaya bağlı ölüm veya sürekli sakatlık durumlarında 15.000 TL tutarında teminat İçerecek. Grup Ferdi Kaza Sigortası kapsamında deprem, terör, yangın, boğulma, motor bisiklet ve takma motorlu bisiklet kullanımı gibi risklerde bulunacak. Grup Ferdi Kaza Sigortası haricinde Memur-Sen'e bağlı sendikaların üyelerine Memur-Sen ve bağlı sendikalardaki çalışanlarımıza, Memur-Sen'e bağlı sendika üyesi iken emekliye ayrılanlar ile sendika üyesi olmaya engel görevlere atananlara ve yukarıda sayılanların anne-baba, eş ve çocuklarına diğer sigorta branşlarına ilişkin poliçelerde prim indirimi ve prim ödemelerinin taksitlendirilmesi gibi özel imkanlar sağlanacak olup bu çerçevede; kaskoda, SBN Sigorta'nın uyguladığı en düşük fiyat üzerinden yüzde 30 indirim uygulanacak. Zorunlu Trafik Sigortası'nda poliçeler, aracın bağlı olduğu ildeki en düşük taban fiyat üzerinden düzenlenecek. Poliçelere ait prim tutarları, 3 ila 12 ay arasında değişen taksitler halinde ödenebilecek. Ayrıca üyelerimiz, çalışanlarımız, emekli olan üyelerimiz, üyemizken sendika üyesi olmaya engel görevlere atanan arkadaşlarımız, bu kişilerin anne-baba, eş veya çocukları, Kasko, Zorunlu Trafik, DASK veya diğer sigorta branşlarındaki sigorta poliçelerini bu anlaşma kapsamında SBN Sigorta'dan edinmeleri halinde Memur-Sen'in hediyesi olarak kazaya dayalı sürekli sakatlık veya ölüm hallerinde 30 bin TL tutarında teminat ödenmesini içeren Ferdi Kaza Sigortası Poliçesi kazanacaklar. Hasar ödemleri, hasarın ödenmesine esas teşkil eden belgelerin eksiksiz olarak sunulması kaydıyla 15 gün içinde gerçekleştirilecek. Sözleşme kapsamında bulunanlara Yangın poliçesi (Konut Paket, İşyeri Paket. DASK, vb.), isteğe bağlı Ferdi Kaza poliçesi. Bireysel Güvence Poliçesi (Bireysel Kaza ve Acil Tedavi Giderleri) ürünlerinde de özel indirim/imkanlar sağlanacaktır.
Öncü ve sorumlu sendikacılığın simgesi Memur-Sen'in ve bağlı sendikalarının, kamu görevlilerine yeni ufuklar üreten hizmetlere devam edeceğini bu vesileyle ifade ediyorum."


SBN Sigorta Genel Müdürü Erhan ÖzsertelSBN Sigorta Genel Müdürü Erhan Özsertel ise konuşmasında Memur-Sen ailesi ile aynı safta yer almaktan büyük gurur duyduklarını belirterek, “Güçlü insan kaynağı yapımız, üstün hizmet kalitesi ve 250’yi aşkın Şekerbank Şubesi aracılığı ile hizmet vermekteyiz. Şekerbank’ın Türkiye geneline yayılmış güçlü şube ağı yoluyla her müşteri segmentine ve her bölgeye ulaşan SBN Sigorta’nın Şekerbank şubeleri ile birlikte 1.500’ü aşkın satış noktası bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Özsertel; istikrar, güven ve iyi niyet ile sigortacılık ilkeleriyle kurumsal değerlerine bağlı olarak sektörün örnek, güvenilir ve saygın kuruluşu olduklarını da belirterek, imzaladıkları protokol gereği, Memur-Sen üyelerine birinci sınıf hizmet sunacaklarını ifade etti. SBN Genel Müdürü Özsertel, iki büyük kuruluşun bu protokolüyle Memur-Sen üyelerinin benzersiz bir hizmete adım attıklarını kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından anlaşma protokolü, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile SBN Sigorta Genel Müdürü Erhan Özsertel tarafından imzalandı.

İmza töreninden sonra, ilk sertifika, SBN Sigorta Genel Müdürü Erhan Özsertel tarafından, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’ya verildi.

Daha sonra, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları protokolü imzalayarak sertifikalarını aldı.

Hiç yorum yok: